Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   babcia5   Być kobietą cd 4
1

Być kobietą cd 4

Dziękuję za komentarz do poprzedniego wpisu. Dzięki niemu widzę jak zróznicowana jest nasza Polska. Może te różnice są związane z wiekiem, starsze pokolenie jest bardziej ortodoksyjne,a może związane jest to z tym w jaki regionie mieszkamy , a może zależy czy żyjemy w społeczeństwie wielko miejskim czy wiejskim?W każdym razie ja znam dużo rodzin w ktorych to mężczyzna  decyduje o wielu sprawach za zgodą lub bez zgody swojej żony. Muszę się zgodzic z Asiunią , że zależy to w dużej mierze od wychowania. Jeżeli chodzi o Niemki, czy inne Europejki to  niekoniecznie są to wyciągnięte i  przepocone dresy. Nie mylmy sportowego stylu  od brudu i niechlujstwa.Dresy czy koszulki są przeważnie markowe i czyste. Nie spotkałam się z brudną  i brzydko pachnącą Niemką czy Holenderką,Szwajcarką.. itp.Wręcz przeciwnie , mają świetne kosmetyki dzięki którym pachną. Chciałabym mieć takie sportowe ciuchy jak one mają i ich kosmetyki.
Swoją wypowiedzią na temat panów ich dbania lub nie dbania  o higienę , stan zdrowia, żywienie, potwierdziłaś  Polu stereotyp myślenia polskiej kobiety. Dlaczego obciążasz kobietę odpowiedzialnością za żywienie mężczyzny, nakłanianie do mycia i odpowiednie ubieranie. On sam powinien o to dbać, a nie bezmyślnie łykać wszystko co mu się na stole postawi. Facet jest dorosły , nie jest ubezwłasnowolniony, więc dlaczego uważasz, że to my kobiety mamy uważać co mu dajemy do jedzenia.Zawsze może sam sobie ugotować. Kto powiedział , ze kobieta musi gotować. To są właśnie te stereotypy o których mówię,a które panują w naszym patriachalnym kraju. W dzisiejszych czasach mężczyzna nie poluje sam , kobieta też poluje, czyli chodzi do pracy. Najwyższy więc czas żeby i męzczyzna zaczął myśleć o sprawach domowych .Tym czasem on nadal zostaje małym chłopcem, któremu trzeba przypominać o myciu się, zmienianiu koszul, myciu zębów, nie przejadaniu się itp. On zmienił tylko mamusię  na drugą z ktorą jeszcze może uprawiać seks.
Oczywiście, że są panowie ,którzy dojrzeli do nowoczesnego związku, jednak większość to nadal  rozpieszczeni chłopcy z pilotem w rece,którzy mają decydujący głos w domu.
Ten wpis czytano 805 razy.
W Europie Zachodniej jest znacznie większe równouprawnienie, większa liczba kobiet pracuje w typowo męskich zawodach, na Wschodzie jest odwrotnie, mam nadzieję, że z czasem i licznymi podrózami Polki dogonią koleżanki z Zachodu:)
Asiunia - Sobota, 09 Marzec 2013 13:23