Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   babcia5   Być kobietą5 cd.
0

Być kobietą5 cd.

Widzę ,że nie jestem odosobniona w swoich spostrzeżeniach. Niestety , ale  muszę  zgodzić się z Asiunią , że Polki często przesadają ze strojeniem się na plażę czy na wieczór we wczasowej restauracji.Faktycznie sukienki, wieczorowe czy koktajlowe o wątpliwej jakości, rażą swoim bezguściem. Myślę , że niestety wynika to z braku kasy, gdyż nie stać nas Polek na dobre markowe sportowe ciuchy. Zakrywmy więc biedę  zbytnim strojeniem się , wyzywającym makijażem, tandetną biżuterią , co daje opłakany efekt. Tym czasem zwykła koszulka i spodnie  nie bęą rzucały się w oczy i przynajmniej nie będą dawały efektu żałosnej papugi. Na pociechę, mogę napisać, że jest z tym lepiej niż było jeszcze kilka lat temu, ale jeszcze wiele musimy się nauczyć. Nie zgadzam się , że z umiejętnością eleganckiego ubierania trzeba się urodzić. Pewnie , że niektórym stylowe ubieranie się przychodzi łatwiej bez względu na to czy mają pieniądze czy nie ,a niektórym trudniej,ale pewnych podstawowych zasd można się nauczyć ,tylko trzeba chcieć się uczyć. Oczywiście pieniądze ułatwiają wiele rzeczy. Możemy więc mieć tylko nadzieję , ze nadejdą czasy w któych dla nas Polek kupno markowych ciuchów to nie będzie ruina dla  rodzinnego budżetu.
To prawda , że jak ktoś chce to może sobie chodzić  po górach w szpilkach , tylko gdy złamie sobie nogę , to my społeczeństwo płacimy za GOPR.Poza tym nie wiem czy kuśtykająca kobieta w szpilkach z połamanymi i powykręcanymi obcasami ( bo tak to się przeważnie kończy)wygląda efektownie?.No cóż ,ale może jestem zbyt surowa.
Miejmy nadzieję, że Polki dogonią kobiety na zachodzie Europy i będą równymi partnerami dla mężczyzn  na każdej płaszczyźnie.Jeżeli któraś ma ochotę być gospodynią domową to niech to jest jej wybór ,a nie przymus i odwrotnie. Jeżeli kobieta chce pracować to też niech to jest jej wybór , a nie przymus. Są bowiem kobiety, któr chcą być w domu  i zająć się wychowywaniem dzieci, gotowaniem itp. Niestety nasze realia są takie, że w większości prypadków nie da się wyżyć z jednej pensji i kobieta zmuszona jest iść do pracy , żeby starczyło od pierwszego do pierwszego. Często musi wracać do pracy zaraz po urlopie macierzyńskim, bo inaczej wypadnie z obiegu i już nie odzyska swojego  ani innego stanowiska.Niestety często jest też tak , że po odchowaniu dzieci, kobieta chciałaby pójść do pracy . W tym momencie jest na przegranej pozycji . Na zachodzie ceni się kobiety dojrzałe, bo wtedy nie mają już dzieci i są bardziej dyspozycyjne, ale nie u nas. U nas kobieta musi być młoda z doświadczeniem i najlepiej żeby nie miała dzieci , albo nie chciała ich mieć , no może tak po czterdziestce.Wielu pracodawców zapomina , ze oni też się urodzili i ktoś ich musiał wychować.Były jednak lepsze czasy do wychowywania dzieci niż teraz mimo różnych pozorowanych akcji prorodzinnych rządu,ale o tym innym razem.
Ten wpis czytano 962 razy.